Odborné konzultácie 0948 372 362

Porovnanie produktov

Pre porovnanie nemáte vybraný žiadny produkt.

Výber matraca podľa ceny

Ako vybrať správny rošt pod matrac?

Vybavujete si novú spálňu a premýšľate, aký zvoliť do vašej postele rošt? Možností je veľa, rošt však musíte vyberať s ohľadom na to, aký na ňom bude ležať matrac. Ideálne je však rošt z látok alebo lamiel, ktorý zaistí dostatočnú cirkuláciu vzduchu! Prečítajte si, aké sú potom výhody polohovateľných roštov, a pod akú matrac si ich môžete zaobstarať.
Lamelový rošt zvýši pohodlie vášho spánku

Máte doma ešte posteľ s pevnou doskou pod matracom? Tak sa chytro porozhliadnite po novom modelu! Odborníci na spánok pevnú dosku pod matracom neodporúčajú, pretože zabraňuje prúdeniu vzduchu v matraci dôležitému pre odparovanie vodných pár.

  • Každú noc vypotíte približne liter tekutín, v lete je to ešte viac
  • Pot s nečistotami, ako sú zvyšky kože a vlasy, slúži ako potrava pre roztoče
  • Okrem roztočov sa vo vlhkých matracoch darí aj plesniam

Preto je nutné zaistiť matraci odvetrávanie, k tomu slúžia latkové alebo lamelové rošty z priečok, medzi ktorými sú dostatočne veľké medzery. Pružné lamely navyše prispievajú k lepšiemu odpruženiu matrace pri prevaľovaní, bude sa vám na nich spať pohodlnejšie ako na obyčajných latkách.

Na polohovateľný rošt sa nehodia pružinové matrace

Ak v posteli radi trávite veľa času aj inak ako spánkom, oplatí sa vám obstaranie polohovateľného roštu. V našej ponuke nájdete ručne polohovateľné rošty aj rošty motorové, ktoré si nastavíte pomocou ovládača.

  • Zdvihnutá časť pod chrbtom zaistí aj v polosede zdravú a prirodzenú polohu chrbtice

Nadzdvihnutím časti roštu pod nohami prospejete vášmu krvnému obehu a predídete vzniku kŕčových žíl.

Niektoré matrace však niesú pre umiestnenia na polohovateľný rošt vhodné. Pri pružinových matracoch by napríkladpri ohýbaní matraca mohlo dôjsť k trvalému poškodeniu pružín. Vhodnejšie sú penové matrace. O tom, či sa vaše matrace hodia na vybraný rošt, sa radšej vždy poraďte priamo s predajcom v predajni kde vybavenie kupujete!