Odborné konzultácie 0948 372 362

Porovnanie produktov

Pre porovnanie nemáte vybraný žiadny produkt.

Výber matraca podľa ceny

Matrace pre deti vyberajte starostlivo

Narodenie nového človiečika prináša veľa radosti, ale aj starostí. Je potrebné zabezpečiť prvotnú výbavu, ktorá zahŕňa napr. oblečenie, plienky, hračky, detskú kozmetiku, kočík a tiež postieľku s matracom. Ak čakáte bábätko, prečítajte si naše rady, na čo sa zamerať pri výbere matraca pre deti.

Prečo by ste mali odmietnuť starší zdedený matrac

Investície do novej výbavičky sú pomerne vysoké, preto sa nie je čomu diviť, že veľa rodičov sa snaží ušetriť na veciach, ktoré sa dajú použiť viackrát. Takto môžete využiť zdedenú zimnú bundu, jedálenskú stoličku alebo aj drevenú postieľku, avšak matrac si do nej určite kúpte nový.

U malých detí sú kladené vysoké nároky na hygienu, v lôžku obzvlášť. Staršie matrace môžu obsahovať mnoho nebezpečných roztočov, baktérií či plesní, ktoré sú často príčinou vzniku alergií a astmy.

  • Zaobstaraním nového matraca a používaním kvalitného chrániča sa tomuto riziku vyhnete. Budete mať istotu, že vaše dieťa spí v naozaj čistom prostredí.
  • Staršie matrace navyše môžu byť v najviac zaťažovaných miestach preležané či zdeformované, čo môže negatívne ovplyvniť vývoj detskej chrbtice.Vyžadujte dobrú priedušnosť

Ak zavítate do obchodov, nájdete širokú ponuku matracov pre deti. Dnes sa vyrábajú z rôznych materiálov - lenivej a studenej peny, bio peny, latexu, kokosových vlákien, pohánky, apod. Pre vaše bábätko si vyberte taký materiál, ktorý má vetracie kanáliky, veľké póry či otvorenú štruktúru buniek - teda dobrú priedušnosť .
baby-comfort

  • Je dôležitá pre zaistenie dostatočného prúdenia vzduchu a odvod vlhkosti.
  • Maximálna priedušnosť podporí tiež kvalitný rošt pod matracom.Anatomické zóny sú zbytočné

Ďalší faktor, ktorý by ste mali vziať do úvahy, je tuhosť matraca. Vyberajte stredne tvrdý, až tvrdý matrac, ktorý detskej chrbtici poskytuje ideálnu oporu.

Aj keď máte dobré skúsenosti s anatomickým zónovaním, u detských matracov to nevyžadujte. Bábätká rýchlo rastú, takže by ste museli kupovať nový matrac cca po 3 mesiacoch, a navyše sa za noc mnohokrát pretočia. Ustrážiť, aby stále spali na zmäkčených miestach, by bola nadľudská úloha.

  • Naopak výhodou sú matrace s ložnou plochou vybavenou jemnými výstupkami - príjemne prekrvia svaly a pokožku.Poťah sa zvieratkami vaše bábätko rozosmeje

  Aby ste ochránili detský matrac a udržali ho v čistote, je nutné vybrať si matrac so snímateľným a prateľným poťahom minimálne na 60°C. To je totiž teplota, ktorá zničí väčšinu nežiaducich organizmov. Pre jednoduchú manipuláciu je dobré, keď sa poťah dá rozdeliť na dve polovice. amalka

  • V našej ponuke nájdete matrac do detskej postieľky Amálka, ktorý je opatrený priedušným poťahom s jemným prešitím a veselými obrázkami. Chlapčekom vykúzlia úsmev na tvári dinosaury v modrej farbe, dievčatkám v červenej farbe.Pozor na veľkosť

Až sa rozhodnete pre konkrétny model matraca pre deti, poriadne si premerajte veľkosť postieľky.

  • Ak by medzi matracom a okrajom postieľky bolo viac ako 2 cm prázdneho miesta, mohlo by sa vaše bábätko zraniť. Verte, že detské prstíky sa dostanú všade.


Ak vezmeme do úvahy, že novorodenci spočiatku prespia väčšinu dňa, investície do nového matraca sa určite oplatia. Veď najväčšou odmenou za vynaloženú snahu a úsilie rodičov je zdravé a šťastné dieťa.

istock_000012120733small