Odborné konzultácie 0948 372 362

Porovnanie produktov

Pre porovnanie nemáte vybraný žiadny produkt.

Výber matraca podľa ceny

Technológia

Táto stránka vám prináša ucelený prehľad o matracových materiáloch a poťahoch, ktorými sú vybavené naše produkty.

Materiály použité pre výrobu matracov majú rôzne špecifiká a ovplyvňujú vlastnosti každej matrace. Jedná sa o rôzne druhy pien, pružín a ďalších prvkov ovplyvňujúcich vlastnosti jednotlivých modelov matracov.

Každý poťah má svoje špecifické vlastnosti, u všetkých sa však stretnete s možnosťou vypraní vo vašej automatickej práčke. Manipuláciu je uľahčená vďaka rozdeleniu na dve polovice.

Matrace

AirForce

zpět nahoru

Unikátna konštrukcia jadra matraca s najvyššou dosiahnuteľnou vzdušnosťou. Jednotlivé časti jadra penové alebo pružinové matrace sú vyrobené za použitia najmodernejšej strojné zónové profilácia tak, aby vodorovné priečne pozdĺžne vzdušníky boli prepojené s vertikálnymi otvormi v ložnej ploche matraca. Dochádza tak k vynikajúcej cirkulácii vzduchu - efekt pumpy - prirodzené pohyby tela v priebehu spánku stláčajú jednotlivé zóny matraca, čím dochádza k nasávaniu a vytláčaniu vzduchu. Ventilačný efekt môže byť ďalej podporený špeciálnou 3D vetracou mriežkou v poťahu matraca. Skvelé ortopedické a antialergické vlastnosti. Matrac s technológiou prevzdušnenie AirForce pre svoj ​​vysoký komfort spánku vyhovie aj jedincom, ktorí požadujú komfortné a vzdušnou matrac, ale neakceptujú konvenčné systém s pružinami z kovového drôtu. Vďaka systému AirForce sú penové matrace čo do vzdušnosti porovnateľné s matracmi pružinovými.

Bio-Flexifoam

zpět nahoru

Pena Flexifoam® = nová tepelne modifikovaná kompaktný PUR pena vyrábaná výhradne firmou Hilding Anders ČR, a.s. Flexifoam® patrí k novej generácii PUR pien, ktoré sú charakteristické vysokou elasticitou, tvarovou stálosťou, húževnatosťou a dlhou životnosťou. Matrace vyrobené z flexi pien zahŕňajú širokú škálu typov, od štandartných až po luxusné zónové sendviče. Cirkulácia vzduchu sa u nového typu flexi peny blíži vzdušnosti u matracov so studenou HR penou, napriek tomu odporúčame uloženie na priedušný podklad - lamelový rošt, ktorý zlepší ich anatomické vlastnosti a predĺži ich životnosť.

Bio-Flexifoam® pena má podobné vlastnosti, ako Flexifoam®, len s jedným zásadným rozdielom: na jej výrobu bolo použité prevažne prírodných materiálov - olej z ricínu obyčajného (verenda), rastliny známe už zo starého Egypta, alebo sójového oleja. To má veľmi pozitívny vplyv na náš ekosystém. Celosvetovo sa šetrí cenné zásoby ropy, ktorej ťažba negatívne ovplyvňuje životné prostredie. Bio pena má navyše unikátny vplyv na výsledné vlastnosti matraca - násobí sa ťažnosť (elasticita), znižuje sa tlaková deformácia a zvyšuje sa odrazová pružnosť. Konštrukcia jednotlivých typov matracov prešla dlhodobým vývojom, aby bolo dosiahnuté čo najlepších vlastností za cenu, ktorá je dostupná pre každého. Ak chcete mať dobrý pocit zo zdravého spania, vyberte BIO matrac!

Flexifoam

zpět nahoru

Pena Flexifoam® = nová tepelne modifikovaná kompaktná PUR pena vyrábaná výhradne firmou Hilding Anders ČR a.s. Flexifoam® patrí k novej generácii PUR pien, ktoré sú charakteristické vysokou elasticitou, tvarovou stálosťou, húževnatosťou a dlhou životnosťou. Matrace vyrobené z flexi pien zahŕňajú širokú škálu typov, od štandartných až po luxusné zónové sendviče. Cirkulácia vzduchu sa u nového typu flexi peny blíži vzdušnosti u matracov so studenou HR penou, napriek tomu odporúčame uloženie na priedušný podklad - lamelový rošt, ktorý zlepší ich anatomické vlastnosti a predĺži ich životnosť.

Matrace vyrobené z peny Flexifoam® dodávame v podobe monoblokov, alebo ako sendviče tiež v spracovaní RE = pojená pena, ktorá zvyšuje tuhosť a nosnosť jadra pri štandardnom zachovaní anatomických vlastností. V závislosti na zložení sendviča, kombinácii rôznych gramáží pien a perforácii jadra či nosnej vrstvy poskytujú vynikajúce podmienky pre spánok. Zloženie sendviča je špecifické pre každý typ matraca a má vplyv na tuhosť a ortopedické a relaxačné vlastnosti matraca.

Latex

zpět nahoru

Prispôsobiteľnosť a pružnosť jadra poskytuje užívateľovi vlastnosti typické výhradne pre latexové matrace. Vďaka vhodnej kombinácii prírodného a syntetického latexu majú latexové matrace dlhú životnosť. Vhodné uloženie na pevný alebo lamelový rošt, vynikajúca kopírovateľnosť jadra umožňuje použitie v kombinácii s polohovateľnými lamelovými roštami.

Lenivá pena

zpět nahoru

Matrace z lenivej/viscoelastickej peny (alebo tiež termopeny)

Komfort najvyššej triedy, Klima - Tex technológie a tvarová pamäť peny umožňujú citlivo reagovať na telesné teplo a tlak, vďaka tomu dokáže tento jedinečný materiál plne reflektovať krivky tela. Poskytuje ideálne rozloženie váhy a minimalizuje koncentráciu tlaku na boky a ramená, čím znižuje počet otočení za noc. (ideálne je do 60x/noc). Lenivá pena pri kontakte s ľudským telom umožní vytlačiť vzduch do okolia a to vďaka otvorenej bunkovej štruktúre peny. Necítime takmer žiadny protitlak, a to pri akejkoľvek váhovej kategórii pri všetkých režimoch spánku (na chrbte, na boku). Vďaka týmto vlastnostiam sa neprerušuje krvný obeh v priebehu spánku a častým otáčaním sa tak nenarušuje priebeh spánkových cyklov dôležitých pre regeneráciu organizmu a odpočinok.

Lenivá/Viscoelastická BIO pena

zpět nahoru

Komfort najvyššej triedy, Klima - Tex technológie a tvarová pamäť peny umožňujú citlivo reagovať na telesné teplo a tlak, vďaka tomu dokáže tento jedinečný materiál plne reflektovať krivky tela. Poskytuje ideálne rozloženie váhy a minimalizuje koncentráciu tlaku na boky a ramená, čím znižuje počet otočení za noc (ideálne je do 60x/noc). Lenivá pena pri kontakte s ľudským telom umožní vytlačiť vzduch do okolia a to vďaka otvorenej bunkovej štruktúre peny. Necítime takmer žiadny protitlak, a to pri akejkoľvek váhovej kategórii pri všetkých režimoch spánku (na chrbte, na boku). Vďaka týmto vlastnostiam sa neprerušuje krvný obeh v priebehu spánku a častým otáčaním sa tak nenarušuje priebeh spánkových cyklov dôležitých pre regeneráciu organizmu a odpočinok.

Bio - visco pena má podobné vlastnosti ako studená alebo lenivá pena, len s jedným zásadným rozdielom: na ich výrobu bolo použité prevažne prírodných materiálov - olej z ricínu obyčajného ( verenda ) , rastliny známe už zo starého Egypta , alebo sójového oleja. To má veľmi pozitívny vplyv na náš ekosystém. Celosvetovo sa šetrí cenné zásoby ropy, ktorej ťažba negatívne ovplyvňuje životné prostredie. Bio pena má navyše unikátny vplyv na výsledné vlastnosti matraca - násobí sa ťažnosť (elasticita), znižuje sa tlaková deformácia a zvyšuje sa odrazová pružnosť. Konštrukcia jednotlivých typov matracov prešla dlhodobým vývojom, aby bolo dosiahnuté čo najlepších vlastností za cenu, ktorá je dostupná pre každého. Ak chcete mať dobrý pocit zo zdravého spania, vyberte BIO matrac.

RE pena

zpět nahoru

Táto pena je tvorená zmesou spájaných Flexifoam, HR a Visco pien. Matracu dodáva tuhší charakter a výrazne zvyšuje jeho nosnosť pri zachovaní optimálnych anatomických vlastností.

Studená Bio pena

zpět nahoru

Studená Bio pena má podobné vlastnosti ako studená, len s jedným zásadným rozdielom: na jej výrobu bolo použité dielom prírodných materiálov - oleja z ricínu obyčajného (verenda), rastliny známe už zo starého Egypta, alebo sójového oleja. To má veľmi pozitívny vplyv na náš ekosystém. Celosvetovo sa šetrí cenné zásoby ropy, ktorej ťažba negatívne ovplyvňuje životné prostredie. Bio pena má navyše unikátny vplyv na výsledné vlastnosti matraca - násobí sa ťažnosť (elasticita), znižuje sa tlaková deformácia a zvyšuje sa odrazová pružnosť. Konštrukcia jednotlivých typov matracov prešla dlhodobým vývojom, aby bolo dosiahnuté čo najlepších vlastností za cenu, ktorá je dostupná pre každého. Ak chcete mať dobrý pocit zo zdravého spania, vyberte BIO matrac.

Studená pěna

zpět nahoru

HR (studená pena) so svojou pórovitosťou blíži štruktúre morské huby. Otvorená bunková štruktúra peny a hrubšie steny buniek dávajú matrac väčšiu odolnosť v tlaku a lepšie odvetrávanie a pružnosť/elasticitu. Studená pena rôznych hustôt a perforáciou býva často kombinovaná s lenivou penou. Jedná sa o luxusné sendviče, ktoré prekonávajú matrace s Flexifoam penou. Odporúčame matrace zo studenej peny uložiť na lamelový rošt.

Taštičková pružina

zpět nahoru

Každá z pružín je zvlášť zašitá a nie je nijako kotvená k susedným pružinám. Taštičky sú chránene zhora a zospodu filcom alebo netkanou textíliou . Bodový tlak vyvinutý na 1 taštičku sa neroznaší medzi viac pružín, ako tomu bolo u klasických pružinových matracov, kde k sebe boli pevne spojené drôtom. Taštičkové pružiny sú ideálne do vlhkého prostredia, pretože drží minimum vlhkosti a ľahko vysychajú, sú vzdušné. Vhodné uloženie na pevnú alebo odvŕtanú dosku alebo pevný rošt (medzery medzi latami by nemali presiahnuť 2 cm). Nevhodné pre deti - radi použijú ako trampolínu s následkom poškodenia matraca.

Poťahy

Poťah na matrac AEGIS

zpět nahoru

Technológia poťahu AEGIS je založená na nemigračních, aktívnych časticiach na vláknach poťahu. Ak sa nečistota v podobe mikroorganizmov dostane do styku s aktívnou časticou AEGIS je membrána cudzie bunky prepichnutá a tým sú nežiaduce mikroorganizmy zničené, zničené. AEGIS = aktívne a efektívne boj s ROZTOČE, baktérie, plesne. Kde je používaná technológia Aegis dochádza k maximálnemu potlačeniu nežiadúcich vplyvov na náš organizmus.

Poťah na matrac ALEXANDRA

zpět nahoru

Špičkový poťah s luxusným plastickým dizajnom moderného strihu, tkaný modernou technológiou Jackard. Jeho konštrukcia a prevedenie zvyšuje vzdušnosť v priestore klimatizačné vrstvy medzi jadrom matraca a látkou. Prešívaný dutým vláknom vysokej gramáže. Všetky poťahy je možné prať do teploty 60°C. Všetky poťahy sú snímateľné a sú konštrukčne riešené z dvoch samostatných polovíc tak, aby bolo možné vyprať len jeden diel, nepreťažiť práčku a matrac bez obmedzenia používať.

Poťah na matrac ALOE VERA

zpět nahoru

Poťah Aloe Vera, ktorý je veľmi vhodný pre alergikov, je vyrobený z luxusnej poťahové látky obsahujúce v podšitie mikrokapsule prírodného extraktu z enzýmov Aloe Vera. Pri užívaní uvoľňuje arómu, ktorá má antialergické a antiseptické účinky. Poťah možno prať do teploty 60°C. Vďaka dvojdielnej konštrukcii je pranie jednoduché a matrac môžete stále používať.

Všetky poťahy sú snímateľné a sú konštrukčne riešené z dvoch samostatných polovíc tak, aby bolo možné vyprať len jeden diel, nepreťažiť práčku a matrac bez obmedzenia používať. V prípade poškodenia je možné zakúpiť nové - poťahy poťahy alebo chrániče (podľa Vášho výberu).

Poťah na matrac BAMBOO

zpět nahoru

Poťah je podšitý klimatizační vrstvou 100% PES dutých vlákien s úpravou Bamboo, vďaka svojim hygroskopickým vlastnostiam výborne odvádza vlhkosť mimo jadro matraca. Poťah možno prať do teploty 60°C. Poťah je snímateľný a konštrukčne riešený z dvoch samostatných polovíc tak, aby bolo možné vyprať len jeden diel, nepreťažiť práčku a matrac bez obmedzenia používať. V prípade poškodenia je možné zakúpiť nové chranice - poťahy poťahy alebo chrániče (podľa Vášho výberu).

Poťah na matrac CASHMERE

zpět nahoru

Kašmírska vlna patrí k najjemnejším a najviac oceneným textilným vláknam. Na poťahovej látke matracov z kolekcie Kašmír je cenená predovšetkým hebkosť, ľahká údržba, vhodnosť pre alergikov a skvelé izolačné vlastnosti - vďaka nim napomáha odbúrať u žien pocit studených nôh a naopak muži ocenia fakt, že sa ich telo neprehrieva = obmedzuje sa potenie. Poťah je prešitý dutým vláknom vysokej hmotnosti, je snímateľný a prateľný do teploty 60°C.
V prípade poškodenia je možné zakúpiť nové - poťahy poťahy alebo chrániče (podľa Vášho výberu).

Poťah na matrac CLARUS

zpět nahoru

Poťah je vyrobený z veľmi pevné a odolné látky s jemným a univerzálnym dizajnom. Priedušná a hebká na dotyk. Je prešitý dutým vláknom, tzv. "Klimatizačné vrstvou" = vysoká priedušnosť + komfort + vhodnosť pre alergikov. Je snímateľný a prateľný na 60 ° C. Je vyrobený z 2 samostatných polovíc a opatrený zipsom, čo umožňuje ľahkú údržbu, pranie v domácich podmienkach a možnosť nepretržitého používania matraca s jednou polovicou poťahu v prípade prania.

Poťah na matrac COLOR

zpět nahoru

Poťah, ktorý rozžiari pokoj každého dieťaťa i teenagera. Priedušná, odolná a veľmi vzdušná látka v celofarebných variantoch oranžová, modrá , ružová alebo zelená. Prešívaná dutým vláknom. Všetky poťahy je možné prať do teploty 60°C. Vďaka dvojdielnej konštrukcii je pranie jednoduché a matrac môžete stále používať.

Poťah na matrac GEL-TOUCH

zpět nahoru

Prateľný (60 °C) dvojdielny poťah Gel-Touch umocňuje odľahčujúci efekt, zaisťuje hygienu a znižuje maximálnou možnou mierou požiadavky na údržbu matraca. Je prešívaný, s klimatizačnými vrstvami dutých vlákien a ventilačným systémom, pomáhajúcim optimalizovať telesnú teplotu.

Poťah na matrac GREEN TEA

zpět nahoru

Moderný poťah GREEN TEA je vyrobený zo 100% polyesteru, prešitý dutým vláknom do moderného vzoru. Vďaka povrchovej úprave vlákien výťažky z esenciálnych olejov napomáha relaxáciu počas spánku a zabezpečuje vysokú hygienu lôžka. Je tak vhodný najmä pre alergikov a astmatikov.
Poťah je možné prať na 60°C. Vďaka praktickému zipsu ho možno po celom obvode matraca rozopnúť na dve samostatné polovice, čo uľahčí manipuláciu a pranie v menšej práčke.

Poťah na matrac HYPOALERGEN GREEN STYLE

zpět nahoru

Špičkový poťah na matrac, ktorého bohaté podšitie dutým vláknom obsahuje výťažky z esenciálnych olejov citrónu, levandule a eukalyptu, má hypoalergénne účinky a svojimi vlastnosťami obmedzuje výskyt roztočov a ďalších mikroorganizmov. Poťah možno prať do teploty 60°C. Poťah je snímateľný a konštrukčne riešený z dvoch samostatných polovíc tak, aby bolo možné vyprať len jeden diel, nepreťažiť práčku a matrac bez obmedzenia používať. V prípade poškodenia je možné zakúpiť nové poťahy alebo chrániče (podľa Vášho výberu).

Poťah na matrac CHELSEA

zpět nahoru

Špičkový pletený poťah s luxusným plastickým jemným vzorom kvietkov. Konštrukcia poťahu Chelsea pozostáva z robustnej látky 424 g/m2, veľké vrstvy prešitie jemnou Flexifoam® penou a klimatizačné vrstvou dutého vlákna 400 g/m2. Zvyšuje tak vzdušnosť v priestore medzi jadrom matraca a poťahom. CNC prešívanie moderným obrazcom, navrhnutým dizajnérom Tropico. Poťah možno prať do teploty 60°C, je snímateľný a je konštrukčne riešený z dvoch samostatných polovíc tak, aby bolo možné vyprať len jeden diel, nepreťažiť práčku a matrac bez obmedzenia používať.

Poťah na Matraci CORVUS AIR

zpět nahoru

Luxusné prateľný poťah s 3D ventiláciou a klimatizačnými vrstvami dutého vlákna zaručuje vysokú mieru hygieny a termoregulácie. Poťah CORVUS AIR je prateľný (60 ° C), vyrobený z 2 častí, možno s ním teda ľahko manipulovať.

Poťah na matrac INTENSE

zpět nahoru

Poťah je prešitý dutým vláknom s uhlíkovými vláknami . Pomáha tým znižovať rušivé účinky statickej elektriny, ktoré môžu v priebehu spánku na naše telo negatívne pôsobiť.
Intense - poťahová látka, ktorá na strane pre partnerku (červená) vďaka zmesi rastlinných extraktov (mimo iného z červených papričiek) zvyšuje cirkuláciu krvi a poskytuje pocit tepla.
Strana pre partnera (modrá) obsahuje rastlinné extrakty napr. z brezy a naopak teplo absorbuje a ochladzuje telo. Poťah je snímateľný na 2 polovice, prateľný do 60°C.

Poťah na matrac INTIMO

zpět nahoru

Špičkový poťah s klimatizačnou vrstvou (podšitie dutým vláknom 100% PES), ktorý má čo ponúknuť ženám (hrejivý pocit) aj mužom (chladivý efekt). Intimo - to je bonus k hlbšiemu a intenzívnejšiemu spánku. Poťah je deliteľný na dve polovice. V prípade poškodenia je možné zakúpiť nové poťahy alebo chrániče (podľa Vášho výberu).
Pratelnosť: 60°C.

Poťah na matrac JOJOBA

zpět nahoru

Luxusný poťah je vďaka prešitie 300gr. dutým vláknom veľmi vzdušný a navyše sú vlákna ošetrená prírodnými extraktmi z kríka Jojoba, ktoré majú blahodarné účinky na ľudskú pokožku. Poťah matraca je snímateľný a prateľný na 60°C (pre ľahké pranie v domácich podmienkach - je vyrobený z dvoch samostatných polovíc). V prípade poškodenia je možné zakúpiť nové poťahy alebo chrániče (podľa Vášho výberu).

Poťah na matrac RELAXTIC

zpět nahoru

Poťah je vďaka prešitie dutým vláknom vzdušný. Veľmi priedušná látka v bielej farbe je príjemná na dotyk. Poťah matraca je snímateľný a prateľný na 60°C (pre ľahké pranie v domácich podmienkach - je vyrobený z dvoch samostatných polovíc). V prípade poškodenia je možné zakúpiť nové - poťahy poťahy alebo chrániče (podľa Vášho výberu).

Poťah na matrac SILVER LINE

zpět nahoru

Komfortný poťah SILVER LINE s bohatým klimatizačným podsevom z dutých vlákien, je antibakteriálny a zaisťuje výbornú ochranu a odvetranie jadra matraca. Poťah možno prať do teploty 60°C, je snímateľný, konštrukčne riešený z dvoch samostatných polovíc, aby bolo možné vyprať len jeden diel a nepreťažovať tak práčku. Vďaka dvojdielnej konštrukcii je pranie ľahké = matrac môžete stále používať a znížite spotrebu pracích prostriedkov - vody - energia.

Poťah na matrac TEENAGE

zpět nahoru

Veľmi kvalitná a pevná látka o vysokej gramáži so zvýšenou oteruvzdornosťou. Podšitie dutým vláknom 100% PES. Svojim dizajnom osloví najmä mladých spáča . Poťah je opatrený farebným motívom lebky a cyklo.
Deliteľný na 2 polovice a prateľný do 60°C

Poťah na matrac TENCEL

zpět nahoru

Kvalitný poťah s CNC prešitím. Priedušná látka s vynikajúcou schonosťou odvodu vlhkosti. Extra silné klimatizačné vrstvy pomáhajú regulovať teplotu - mužov neprehrieva, ženy nechladí. Poťah je snímatelný a prateľný na 60°C. Pre ľahké pranie je vyrobený z dvoch častí.

Poťah na matrac WELLNESS LINE

zpět nahoru

Poťah matraca je vybavený funkciou odvodu statického náboja z tela pre hlboký spánok. Je snímateľný a konštrukčne riešený z dvoch samostatných polovíc tak, aby bolo možné vyprať len jeden diel, nepreťažiť práčku a matrac bez obmedzenia používať aj keď polku poťahu máte práve v práčke. V prípade poškodenia je možné zakúpiť nové poťahy alebo chrániče (podľa Vášho výberu).