Odborné konzultácie 0948 372 362

Porovnanie produktov

Pre porovnanie nemáte vybraný žiadny produkt.

Výber matraca podľa ceny

Koniec kompromisov v posteli: Partnerský matrac

Tiež snívate o veľkej posteli s jedným pohodlným matracom a spoločnou prikrývkou? Pokiaľ ste s partnerom či partnerkou rovnako veľkí a máte rovnaké potreby – prečo nie. Vo všetkých ostatných prípadoch bude ale váš spánok jedným veľkým kompromisom. Našťastie si to uvedomujú i výrobcovia a do sortimentu zaraďujú špeciálne partnerské matrace.
Prečo nedoporučujeme spoločný matrac

Najprv ale pár slov ku spoločnému matracu. Pohodlnému spaniu na ňom bráni niekoľko prekážok:

  • Rozielna váha
  • Rozdielne vnímanie tuhosti
  • Rozdielny zdravotný stav

Jednoducho povedané – iný matrac by mal mať napríklad stokilový muž a iný žena s polovičnou váhou a s problémami opúchania nôh. Na matraci, ktorý je vhodný pre jedného, sa druhý pohodlne a zdravo nevyspí

Okrem toho, spoločný matrac nie je vhodný ani pre polohovacie rošty. Keď si jeden chce čítať so zdvihnutým chrbátom a druhý nie, je tu problém.

Partnerský matrac – rovnaký, a predsa iný

Do spoločného lôžka doporučujeme vybrať dva samostatné matrace, ideálne ale tzv. partnerské. Čím sa líšia od tých obyčajných?

  • • Partnerské matrace majú z každej strany odlišnú tuhosť, iný charakter ležania – je to vďaka použitiu odlišnej hustoty a typov pien, povrchov i skladieb vrstiev
  • • Každý si matrac otočí na tú stranu, ktorá mu viac sedí
  • • Partnerský matrac využijete i pri zmene váhy, obľúbenej spánkovej polohy alebo zdravotného stavu

Výhodou je, že majú oba spolunocľažníci matrac rovnakej výšky; matrace sa vďaka poťahom prijateľných rozmerov ľahšie udržujú. Predsa len, poťah z dvojitého matraca v obyčajnej práčke nevyperiete.

Poradíme vám s výberom partnerského matraca

matrace Hypnos Plus Z partnerských matracov vám doporučujeme napríklad matrace Hypnos. Pokiaľ je medzi vami a partnerom či partnerkou váhový rozdiel nad 30 kg, je lepšie kúpiť odlišný typ partnerského matraca – napríklad práve Hypnos pre jedného a Hypnos Plus pre druhého.

Prípadný rozdiel vo výške matraca ľahko dorovnáte zvýšením nižšieho matraca podložením roštu. Je to váš prípad? Zavolejte nám na číslo 948 372 362, poradíme vám na mieru!