5 rád pre výber matraca pre seniorov

Matrac pro seniorov majú svoje špecifiká. Prečítajte si 5 tipov, vďaka ktorým nesiahnete vedľa.

1. Výška lôžka

S vyšším vekom oceníte optimálnu výšku lôžka pre jednoduché vstávanie.

Ako zistiť správnu výšku?

Pre optimálnu výšku odporúčame sa na posteľ posadiť a položiť nohy na zem. Ak máte pri sede na posteli položené celé chodidlá na zemi, mali by nohy od kolien dolu zvierať pravý uhol alebo mierne otvorený. Ak je posteľ nižšia, môžete výšku lôžka zvýšiť vyšším matracom. Matrac by mal byť zapustený do rámu postele minimálne do svojej 1/3.

NÁŠ TIP: Pre ešte lepšie vstávanie z postele je možné Matrace GUARD objednať so spevnenými bokmi. Pri vstávaní z postele Vám spevnené boky matraca zaručia lepšiu oporu.

ZDRAVOTNICKY_VYROBEKTropico Guard Air Hybrid - Vysoký sedemzónový ortopedický matrac s rozdielnou tuhosťou strán. Záruka 7 rokov. 

Tropico Guard Medical - Vysoký ortopedický zónový matrac pro všetky vekové a váhové kategórie. Obe strany matraca majú zdravotnú profiláciu. Odporúčame pri bolestiach chrbta a kĺbov. Záruka 5 rokov.

Tropico Guard Antibacterial - Ortopedický matrac pro všetky vekové i váhové kategórie. Bez lepidiel, mimoriadne pružný a prispôsobivý. Záruka 5 rokov.

Ku všetkým matracom GUARD vankúš ANTIBACTERIAL GEL ZADARMO. Matrace GUARD sú certifikovaný zdravotnícky prostriedok.   

2. Tuhosť matraca

Pri vyššom veku oceníte matrac strednej tuhosti. Veľmi tvrdý matrac vytvára otlaky a zlé prekrvenie v oblasti ramien a panvy. Obľúbené sú matrace z pamäťovej peny, ktoré se prispôsobia telu a poskytnú mu tak oporu vo všetkých bodoch. Neváhajte se na nás obrátiť telefonicky (+421) 948 372 362 (pondelok – piatok 9.00 - 17.00), radi poradíme. Prípadne dole na stránke stačí zadať Vaše telefónne číslo a my vám zavoláme a poradíme s výberom.

visco

3. Nespavosť vo vyššom veku

Pokiaľ vás trápi nespavosť a v posteli Vám robí spoločnosť dobrá knižka alebo máte v spálni televízor, oceníte motorový polohovací rošt. Pozor však pri výbere matraca - tie pružinové nie sú na polohovacie rošty vhodné.

 matrace_senior

4. Údržba

Z času na čas budete s matracmi manipulovať a prať ich poťah. Proto dbajte na to, aby bol poťah snímateľný a ideálne deliteľný na 2 časti, aby ho bolo možné pohodlne vyprať v práčke. Na posteľ si radšej vyberte partnerské matrace. Sú obojstranné, môžete si vybrať z 2 profilácií tuhosti. Tieto matrace majú rovnakú výšku a sú navrhnuté tak, aby ste sa nemuseli báť medzery uprostred.

potah

Voľte teda radšej 2 menšie matrace než 1 veľký:: 

160x200cm - 2 matrace o rozmere 80x200cm
180x200cm - 2 matrace o rozmere 90x200cm

Pozrite sa na naše matrace v AKCII 1+1.

 matrace

5. Záruka

Matrac nie je lacná záležitosť a jeho životnosť je okolo 8 rokov. Všimajte si dĺžku záručnej doby u svojho matraca. Kvalitné matrace často majú dlhšiu záručnú dobu než 2 roky.

 

Konzultácie cez telefón

Zadajte váš telefón, my vám zavoláme a poradíme s výberom.