Ako vyčistiť škvrny na matraci

Okrem bežnej údržby matraca, ako je vysávanie a pranie poťahu môže z času na čas dôjsť k situácii, kedy je potrebné odstrániť škvrny od poliatia alebo potu.

Ako vyčistiť moč z matraca

Pokiaľ máte na matraci snímateľný, prateľný poťah, čo najskôr ho zložte a dajte do práčky. Pokiaľ moč presiakol aj matracom, snažte sa ho čo najviac odsať papierovou utierkou. Zamedzíte tak ďalšiemu vsakovaniu do jadra matraca. Ak je to možné, tak z matraca vysajte čo najviac tekutiny vysávačom. Posypte miesto jedlou sódou a nechajte pôsobiť. Jedlá sóda absorbuje ďalšiu vlhkosť a pohlcuje zápach. Po 1 - 2 hodinách sódu vysávačom vysajte.

 Pre zamedzenie ďalšej podobnej nehody odporúčame zaobstarať na matrac chránič, ktorý matrac chráni proti znečisteniu a zároveň predĺži jeho životnosť.

Ako vyčistiť krv z matraca

Pri čistení škvŕn od krvi majte na pamäti jedno pravidlo- pri čistení používejte studenú vodu. Horúca voda spôsobí, že krv sa zrazí a horšie sa dá odstrániť. Rovnako, ako je to pri znečistení matraca akoukoľvek tekutinou, snažte sa konať rýchlo a nenechajte krv zaschnúť. Ak je krv zaschnutá, namočte ju studenou vodou. V oboch prípadoch škvrnu následne posypte jedlou sódouPo 1 - 2 hodinách sódu vysávačom vysajte. Ak sa poťah dí prať, tak ho vyperte podľa pokynov výrobcu. 

Pre zamedzenie ďalšej podobnej nehody odporúčame zaobstarať na matrac chránič matraca, ktorý nielenže matrac chráni proti znečisteniu, ale aj predĺži jeho životnosť.