Do slovenských spální sa zase vracajú pružiny. V taštičkách!

Prv sa pružinové matrace vyznačovali vŕzganím a nepohodlím. Dnes je to maximum ortopedických vlastností a priedušnosť. A bez otravných zvukov! Už žiadne drôty tlačiace do chrbta ani kovové škrípanie. Takéto pružinové matrace si väčšina z nás zrejme pamätá z detstva, je ale čas zabudnúť na staré krivdy a pozrieť sa, čo je u pružín nového.

Čo spôsobili taštičky

Revolúcia pre pružinové matrace prišla s malými vreckami z netkanej textílie. Hovorí sa im taštičky a skrývajú vždy po jednej pružine z kovu alebo plastu. Vďaka tejto zdanlivej drobnosti už pružinové matrace nevŕzgajú a tiež majú lepšie ortopedické vlastnosti

Klasické matrace totiž mali len zhruba 200 pružín, ktoré boli vzájomne prepojené. Akonáhle ste si na ne ľahli, prehol sa celý matrac, pružiny začali škrípať a bolo po pokojnom odpočinku. Moderné pružinovo-taštičkové matrace majú pružín viac, 380 až 500 a každá pôsobí samostatne. Keď si na taký matrac ľahnete, zareagujú len tie pružiny, na ktoré vyvíjate tlak a to len do potrebnej miery.

Nové pružiny si zamiluje každý

Taštičkové matrace ale využijú nielen ľudia trpiaci bolesťami chrbta. Vďaka vysokej priedušnosti sú skvelé aj pre alergikov, pretože sa v nich nedarí roztočom a podobnej hávedi. Skombinujte to s prateľným povlakom a získate nadštandardne hygienický matrac.

Vďaka týmto vlastnostiam sa taštičkové matrace hodia nielen na pevné rošty, ale aj na pevné dosky. Nestane sa totiž, že by matrac "nedýchal".