Farby v spálni

V zime je najlepší čas na úpravy interiéru. Poradíme, ako ho zabývať farbami. Modré obliečky, tmavý nábytok a za oknom zimné šeď. Takýto interiér moc energie človeku nepridá. S realitou vonku nič neurobíte, ale presvetliť interiér to sa dá celkom ľahko.

Získajte viac svetla

Prvou úlohou je pustiť do bytu čo najviac svetla. Hneď ráno odhrňte závesy a vytiahnite rolety Pre majiteľov žalúzií máme jeden rýchly tip. Otáčate lamely, aby nimi prenikalo denné svetlo? Namiesto toho skúste žalúzie vytiahnuť až úplne hore. Zaberie to len chvíľku, ale efekt bude veľký.

Teplé verzus studené farby

Šedivú zimu prežiari veselé farby. Nie každá je však vhodná. Zelená a modrá patrí medzi studené farby a presne tak pôsobí. V izbe s modrým vybavením sa vám môže zdať v zime chladno.

Vhodné sú teplé farby:

  • žltá
  • oranžová
  • ružová

Zamerajte sa na bytové textílie

Najjednoduchšie zmenou, ktorú môžete urobiť, je výmena obliečky. Venujte jej pozornosť, pretože posteľ zaberá veľkú časť izby a veľmi ovplyvňuje celkový dojem. Spálňu oživí žlté obliečky z mikrovlákna a hravým povahám sa bude páčiť obliečky s farebnými mandalami. Nezabudnite na dekoratívne vankúše v spálni aj v obývačke. Pekné farebné povlaky na ne zoženiete za pár korún. Alebo si vyberte látku a ušite si povlaky doma - zvládnu to aj začiatočníci. Ďalšie farebným kúskom môže byť poťah na matrac. Vedeli ste, že aj tie môžu byť farebné ?.

Najlepší čas na úpravy interiéru

Ak túžite po ešte väčšej zmene, pustite sa do renovácie starého nábytku. Práve v zime je na to najlepší čas - škaredé počasie vás neláka k výletom. Pohodlne a rýchlo si kúpte farebné tapety na nábytok na BIANO a vaše skrinky budú vyzerať ako nové. Prečítajte si tipy, ako na výber farby do interiéru.