Kúpte si páperové prikrývky a vankúše, ktoré ľahko vyperiete v práčke!

Z akého materiálu je vaša perina a vankúš? Z umelého vlákna? A nebýva vám v noci niekedy zima? A čo tak vyskúšať klasiku našich babičiek, páperové periny? Nebojte sa, že sa v nich bude držať prach a množiť roztoče. Prikrývky z páperia stačí ráno trochu naklepať a čas od času ic dokonca môžete aj vyprať!

Perie je prírodný materiál, ktorý hreje ako žiadny iný

Páperie sa ako náplň prikrývok používalo už po stáročia. Ľudia totiž prišli na to, že výborne izoluje vzduch a tým v noci udržuje telo v teple. Páperové prikrývky sú teda typické svojou vysokou hrejivosťou a hodia sa hlavne na zimné obdobie. Perie má ale aj ďalšie výborné vlastnosti:

  • je mäkké a prispôsobivé
  • je odolné a má vysokú životnosť
  • je ľahké a vzdušné
  • je vhodné pre alergikov

Moderné páperové periny a vankúše sú prešívané. Vďaka tomu zostáva plnka rovnomerne rozložená po celej ich ploche. Preštepovaná prikrývka je rozdelená do menších kociek, ktoré zabraňujú zosunutiu náplne k jednej strane a zaisťujú tak maximálny komfort pre váš spánok.

Páperové periny vyperiete väčšinou aj na 60 ° (je to umožnené tým, že sa nejedná o dran perie, ktoré voda znehodnotí, ale o preberané perie, ktoré je pre vodné prostredie prispôsobené už na tele vodného vtáctva) so šetrným pracím prostriedkom a na programe s nízkym počtom otáčok. Vďaka pravidelnému natrepávaniu, praniu a častému vetraniu sa v perinách nebude držať prach!

Spite pohodlne na páperovom vankúši

Čo si predstavíte, keď sa povie páperový vankúš? Obrovský vak, ktorý sa po zaľahnutí úplne prepadne? Tak na túto predstavu dnes už zabudnite. Výrobcovia dokázali perie vo vankúšoch dômyselným prešitím skrotiť, podobne aj v perinách.

Vyskúšajte spanie v páperových perinách! Vyberte si z troch stupňov hrejivosti prikrývky, potom tú správnu veľkosť a ďalej už si len snívajte.