Latexový matrac na polohovací rošt

Milujete jesenné večery, kedy sa v posteli zaboríte do teplej prikrývky, otvoríte knižku alebo zapnete televíziu a odpočívate? Potom máme pre vás tip, ako sa vyhnúť nepríjemným vedľajším prejavom - bolestiam chrbta vzniknutým z dlhého polosedu. Pre tieto účely sú ideálne polohovateľné rošty a latexové matrace.

Polohovacie rošty pevne podoprú chrbát

Určite ste už podobnú situáciu zažili: pred spaním ste si chceli dočítať napínavú detektívku, podopreli ste si chrbát vankúšmi a netrpezlivo čítali jednu stránku za druhou. Lenže meno vraha ste sa nakoniec aj tak nedozvedeli, pretože sa vám vankúše zhrnuli dole a vás začal ukrutne bolieť chrbát. Namiesto toho, aby ste si oddýchli, zaspávali ste s pocitom, ako by vám po chrbte prešiel kombajn.

A úplne zbytočne. Keď si vhodne vybavíte postel, týmto situáciám sa vyhnete.

  • Pre aktívny odpočinok je ideálny polohovací rošt, ktorý možno nastaviť do polohy, aká vám vyhovuje.
  • Ak si chcete dopriať skutočné pohodlie, kúpte si polohovateľný rošt s elektrickým pohonom.
    Rošty sa dajú polohovať v rôznych oblastiach (hlavy, nôh, chrbta ...), len ho na spanie nezabudnite vrátiť do vodorovnej polohy. Pri spaní na bruchu by sa vám chrbtica neprirodzene ohýbala a spôsobovala bolesti.

Latexové matrace sú pružné a dlho vydržia

Polohovacie rošty sú pri aktívnom odpočinku šikovným pomocníkom, ale nie všetky matrace sú pre ne dobré. Úplne nevhodné sú pružinové matrace alebo skrátka tie, ktoré sa nedajú ohýbať. Vďaka vysokej pružnosti sú ideálne napr. latexové matrace.

Pre výrobu týchto matracov sa používa kombinácia prírodného latexu (vyrobeného zo stromu kaučukovníka, ktorý rastie najmä na ázijských plantážach) a umelého (používa sa napr. v automobilovom priemysle).
Sú obľúbené pre svoju nadpriemernú bodovú elasticitu, dlhú životnosť a vysoký komfort.