Moderné pružinové matrace

Patríte medzi jedincov, ktorí veľa rokov spávali na pružinovom matraci a nedajú naň dopustiť? U mnohých ľudí je tento konvečný typ matracov veľmi obľúbený, avšak ďaleko komfortnejší spánok ponúka ich moderná variácia – taštičkové matrace. Aký je medzi nimi rozdiel?

Ako fungujú bežné pružinové matrace?

Tradičné pružinové matrace  sú vyrobené systémom Bonell - jadro je obvykle zložené takmer z dvoch stoviek kovových pružin, ktoré sú k sebe pevne spojené. Pri zaťažení sa tlak postupne prenesie na všetky pružiny a reaguje takmer celá plocha matraca. Ložná plocha je vystužená penovou alebo kokosovo-latexovou doskou.
Kto sa nechce vzdať pružinového matraca, musí si zvyknúť na občasné vŕzganie drôtu, avšak ich dokonalá priedušnosť a dlhá životnosť za to stojí. Vďaka tomu je možné uložiť ich aj na pevnú dosku alebo latový rošt. Trčiaci drôt na povrchu matraca je v súčasnej dobe už minulosťou.

Taštičky zamedzia protivnému vŕzganiu

Klasické pružinové matrace sú stále v ponuke, ale prečo si radšej nezaobstarať ich modernejšiu podobu - taštičkový matrac? Jeho cena je takmer rovnaká, v našej ponuke nájdete kvalitné taštičkové matrace od 166 €, avšak komfort a ortopedické vlastnosti, ktoré ponúkajú sú neporovnateľné. Ich najvačšou prednosťou je vzdušnosť.

A prečo „taštičkové“?

Matrace obsahujú zhruba 4-5 stoviek kovových alebo plastových pružín, ktoré sú každá zvlášť vložená do sáčku z netkanej textílie, tzv. „taštičky“. Nie sú medzi sebou pevne spojené (tak ako klasické pružinové matrace), takže na zaťaženie môžu reagovať samostatne, a to iba v tých miestach, kde je to potreba. Tým tak odpadla hrozba povestného nepríjemného vŕzgania drôtov, čo je veľká výhoda, nikto sa predsa nechce v noci budiť pri každom otočení.
Pretože sú taštičkové matrace veľmi priedušné, hodia sa do priestorov s vyššou vzdušnosťou a k uloženiu na pevnú dosku alebo pevný latový rošt.

Dôležité upozornenie na záver

Ak deti radi hopsajú po vašom taštičkovom matraci, zaobstarajte im radšej trampolínu – je bezpečnejšia, a naviac intenzívne skákanie by mohlo pružiny nenávratne poškodiť.