Relaxácia v spálni

Spálňa je miesto, kde trávime veľkú časť života. Teší vás v nej byť? Prebúdzate sa ráno svieži a plní energie? Ak nie, môže to byť spôsobené nevhodným matracom, ale aj drobné zmeny v spánkových zvyklostiach dokážu priniesť veľký efekt. Tu je pár tipov na príjemný spánok.

Priestor a harmónia

Niekedy stačí zo spálne odniesť veci, ktoré rušia a so spaním nesúvisia. Žehliacu dosku, kopu oblečenia, ktoré patria alebo polička plná suvenírov, ktoré už dlhšiu dobu chcete niekam upratať, môžu rušiť váš pokoj pri zaspávaní. Je prekvapivé, ako príjemne a voľne sa cítime, keď je toto všetko preč a zaspávame s dobrým pocitom súladu.

Spojte si spálňu s niečím príjemným

Urobte si v spálni pohodu, zoberte do ruky knižku, urobte si do hrnčeka niečo teplé a zababušte sa do perín. Spálňa je miesto pre oddych a relaxáciu.

 relaxace v ložnici

Pohodlie a zdravie

Najdôležitejší  je ale predsa len matrac. Aby nebol ani príliš mäkký, ani príliš tvrdý, podopieral chrbtic v tých správnych miestach. Vysoká tak akurát, z materiálu, ktorý je vám príjemný, dobre sa udržiava a dlho vydrží. Je v súlade s posteľou a doplnený  vhodným roštom. Nie je jednoduché všetko zladiť podľa vašich predstáv.