Stupnice tuhosti matraca

Jedným z najdôležitejších parametrov pre výber matraca je práve jeho tuhosť. Pre výber správnej tuhosti slúžia stupnice tuhosti.

Ako vybrať tuhosť matraca

tvrdost2

Matrac tuhosť 1-4 (mäkké matrace)

Matrac s tuhosťou 1-4 sú mäkké. Príliš mäkké matrace nie sú vhodné, pretože telu neposkytujú dostatočnú oporu a to môže zapríčiniť bolesti chrbta. Preto v našej ponuke nájdete matrace až od stupnice 4, kedy sa jedná o mäkké matrace, ale zároveň majú skvelé ortopedické vlastnosti.

Matrac tuhosť 5-7 (stredná tuhosť)

Matrac strednej tuhosti patrí medzi najobľúbenejšie. Sú vhodné pre zákazníkov, ktorí spia na boku i vo všetkých spánkových polohách.

Matrac tuhosť 8-10 (tvrdé matrace)

Tvrdé matrace sú vhodné pre zákazníkov, ktorí preferujú spánok na chrbte. Vďaka správnemu zónovaniu u tvrdších matracov však nedochádza k otlakom. Často sa však stáva, že pri výmene starého preležaného  matraca to pri výbere nového matraca s tvrdosťou preženiete. To je možné vyriešiť krycím matracom, čiže Topperom. Pomocou topperu môžete príliš tvrdý matrac zmäkčiť.

Obojstranný matrac s rozdielnou tuhosťou strán

Skvelou voľbou sú tzv. partnerské matrace. Sú obojstranné a každá ich strana má inú tuhosť. Jednoduchým otočením tak môžete voliť medzi tvrdšou a mäkšou stranou matraca. Je vhodný aj pre dvojlôžka, keď každý z partnerov preferuje inú tuhosť matraca. Matrace sú rovnako vysoké a nemusíte sa báť ani medzery, ktorá medzi matracmi vznikne. Obaja sa tak pohodlne vyspíte.

tvrdost1