Trápia vás bolesti chrbta? Pomôže vám ortopedický matrac

Pre niekoho môže byť prekvapením, že problémy s chrbtom netrápia len seniorov, ale všetky vekové kategórie, deti nevynímajúc. Bolesťami chrbta alebo kĺbov v skutočnosti trpí až 49 % populácie. Patríte medzi nich? Ortopedický matrac môže byť riešením.

Aký vplyv má na naše telo?

Nesprávne tlakové zaťaženie tela vedie k nočnému nepokoju, ktorý nedovoľuje dobre sa vyspať. Ak trpíte bolesťami chrbta a kĺbov, a to najmä v ranných hodinách po prebudení, pomoc ponúka matrac s ortopedickými vlastnosťami. Počas spánku pomáha rovnomerne rozložiť tlak tela tak, aby bola chrbtica v správnej polohe. Tým zamedzí nadmernému otáčaniu a častému budeniu. Pozitívny vplyv má aj po zdravotnej  stránke - zmierni bolesti chrbta a kĺbov, odstráni problémy s krvným obehom alebo zmenší opuchy členkov, ktorými trpia najmä staršie osoby.

Ako sa líšia štandardné matrace od ortopedických?

Ortopedické matrace sú väčšinou trochu mäkšie, telo tak klesá hlbšie do matraca a chrbtica, svaly a kĺby sú optimálne podopreté. Jednoduchým pohľadom na ortopedické matrace síce nezistíte, že sú rozdelené do troch, piatich alebo siedmich anatomických zón, ale po zaľahnutí to spoznáte hneď. Efektívne podporujú svaly hlavy a krku, šije a krčnej chrbtice, ramien, dolnej časti chrbta a panvy. Najmä pri spaní na boku sa tak chrbtici, kĺbom a chrbtovým svalom poznateľne uľaví.

Najúčinnejšia je kombinácia studenej a lenivej peny

Ortopedické matrace se vyrábajú  z rôznych materiálov – latexu, taštičkových pružín, pamäťovej  peny, bio peny,  avšak  nejlepšie  vlastnosti poskytujú ortopedické matrace, keď pri ich výrobe bola kombinována studená a pamäťová (viscoelastická, lenivá pena. Studené peny tvoriace jadro matraca sú odolné, dodávajú jej typickú pružnosť a elasticitu. Lenivá pena, ktorá sa objavuje na ložnej ploche, vie optimalizovať svoju tuhosť podľa absorbovaného tepla, má výbornú tvarovú stálosť.
Kombináciou týchto dvoch materiálov vznikajú unikátne vlastnosti ortopedických matracov, poskytujúcich vysoký komfort pre spánok i odpočinok.

Aby ste plne využili vlastnosti ortopedických matracov, odporúčame ich umiestniť na lamelový rošt. Podporí ich pružnosť a zaistí potrebnú cirkuláciu vzduchu. Ak máte problémy s krčnou chrbticou, uložte svoju hlavu na pohodlný anatomický vankúš. Doprajete si zdravý a kľudný spánok na ortopedickom matraci, bez ranného svalového napätia. Počas niekoľkých dní sa ráno budete cítiť fyzicky fit a plní vitality.