Vážite nad 130 kg? Kúpte si správny matrac a zabudnite na bolesti chrbta

Stačí pár kíl navyše a bolesti chrbta už ťukajú na dvere. Aby ste sa im vyhli, potrebujete kvalitný matrac s vyššou nosnosťou. Len taký totiž poskytne vášmu chrbtu potrebnú oporu.

Váhu nášho tela nosia každý deň nohy, panva a chrbát. Aby sa táto trojica pripravila na celodennú záťaž, musí si v noci kvalitne odpočinúť. Lenže zatiaľ čo pre nohy a panvu je nočný kľud upokojujúcim balzámom, chrbtici začína druhá smena. Chrbtica je totiž stvorená k pohybu a tak jej dlhodobé ležanie, sedenie či státie nesvedčí. Ak navyše každý večer ležíte na nevhodnom matraci, nie je sa čomu čudovať, keď sa bolesti chrbta zhoršujú.

Zamerajte sa na materiál i rošt

Ak máte pár kilogramov navyše, mali by ste výberu matraca venovať osobitnú pozornosť. Na rozdiel od bežných sa totiž musí vyznačovať extra odolnosťou a zvýšenou nosnosťou. Len vďaka tomu sa nepreleží a vaša chrbtica bude mať dokonalú oporu.

Stabilita, špeciálne vystuženie a dobré ortopedické vlastnosti

To sú atribúty matracov, ktoré by mali ľudia s vyššou hmotnosťou vyžadovať. Doteraz je všeobecne rozšírený názor, že matrac pre osoby s vyššou hmotnosťou musí byť veľa tuhá. Avšak nie je to tak, neustály vývoj technológií a rastúca kvalita materiálov tento mýtus borí. Veď aj trochu ťažšie osoby si zaslúžia mäkkučké a komfortné ležanie. Aby vlastnosti vášho nového matraca vynikli naplno, je nutné, aby matrac ležal na poriadnom rošte. Ak sa totiž rošt prehne, ajten najlepší matrac vašu chrbticu nepodoprie.

Pozrite sa na našu ponuku matracov nad 130 kg

Na našom webe nájdete široký výber matracov nad 130 kg, ktorý uspokojí milovníkov luxusu aj šikovných riešení. Odporúčame napríklad luxusný matrac Curem z elastickej lenivej peny CuremfoamTM a robustným jadrom zo studenej peny. Nielenže je veľmi odolný, ale dokáže sa výborne prispôsobiť aj v oblasti ramien a je maximálne priedušný.
K matracu dostanete aj vankúš ako darček a vzťahuje sa naň DOPRAVA ZADARMO.

Len vhodne vybraný matrac so správnym roštom zaistí zdravý a komfortný spánok.