Matrace pre deti s roztočovými alergiami

Alergie na roztoče a prach sú u detí bežným problémom. Tieto alergie môžu spôsobovať kýchanie, výtok z nosa, svrbenie nosa a očí, a dokonca aj astmu.

Alergie na prach a roztoče

Je to spôsobené imunitnou reakciou organizmu na bielkoviny obsiahnuté v roztočoch a prachu. Je dôležité vedieť, že alergie na roztoče a prach sa môžu prejavovať počas celého roka. Prevenciou je udržiavanie čistoty a optimálnej vlhkosti v domácnosti (40 - 60 %), pravidelné vysávanie, vetranie a čistenie.

dite_spanek_alergie

Ako sa zbaviť roztočov v posteli

1. Pravidelne vysávajte: Pravidelne vysávajte posteľ, matrac, vankúše a prikrývky, aby ste odstránili roztoče a ich výkaly.

2. Používajte chránič matraca: chránič matraca zabráni prenikaniu roztočov do matraca a zároveň mu umožní dýchať.

dite_spanek_alergie_chranic

3. Vetrajte posteľnú bielizeň: v zime nechajte posteľnú bielizeň vonku, aby zamrzla, v lete, keď sa všeobecne viac potíme, ju môžete nechať na slnku, aby vyschla.

4. Pranie posteľnej bielizne: Posteľná bielizeň by sa mala pravidelne prať pri teplote najmenej 60 stupňov Celzia, aby sa zničili roztoče.

5. Výmena vankúša a matraca: roztoče sa môžu usadiť v matraci a vankúši, preto by sa mali po niekoľkých rokoch vymeniť.Existujú aj špeciálne materiály s technológiou Aegis - aktívne zabraňujú zvyšovaniu populácie roztočov.

Vankúš s technológiou Aegis
Prikrývka s technológiou Aegis
Prikrývka a vankúš Slumberland Aegis pre deti

dite_spanek_postel

6. Vyhnite sa kontaktu so zvieratami: Ak máte doma domáce zviera, vyhnite sa kontaktu s posteľou.

7. Obmedzte množstvo látok v spálni: Minimalizujte množstvo textílií v spálni, aby ste obmedzili priestor pre usadzovanie roztočov.

 

Výber správneho matraca pre alergikov

Vždy si vyberte matrac, ktorý je priedušný (minimalizuje vlhkosť), bez zón (dieťa rastie a zóny zodpovedajú dospelému) a pevný (podporuje telo a najmä chrbticu). Najvhodnejšími typmi matracov odolných voči alergénom sú pamäťová pena, studená pena alebo latex. Pamäťová pena však nie je vhodná pre deti, preto si vyberte matrac zo studenej peny alebo latexový matrac. Ak nemôžete do matraca investovať príliš veľa, dobrou alternatívou je aj pena Flexifoam, ktorá sa často označuje ako pena novej generácie. Vyznačuje sa vysokou pružnosťou, rozmerovou stálosťou, húževnatosťou, priedušnosťou a odolnosťou.

dite_spanek

Dôležitý je aj poťah matraca

Najobľúbenejšie hypoalergénne materiály sú hodváb, bambus, tencel a bavlna. Vždy však odporúčame používať chránič matraca. Uistite sa, že poťah má certifikát OEKO-TEX Standard 100, čo znamená, že neobsahuje žiadne toxické chemikálie a je úplne bezpečný pre priamy kontakt s pokožkou.

3 odporúčané modely matracov

Všetky tieto matrace majú snímateľný, prateľný poťah na jednoduchú údržbu a sú certifikované podľa normy OEKO-TEX Standard 100.

Tropico Dáša

  • ideálne vo výške 18 a najlepšie 20 cm - cenový rozdiel je minimálny, ale komfort a úžitková hodnota je 1x väčšia
  • bez lepidiel
  • vzdušný spoj, vynikajúca pena so zónovou konštrukciou

Detail matraca

Dáša Matrace

Matrac Šárka

  • detský matrac so vzdušným latexom, pružnou studenou penou a prešívaným poťahom, ktorý možno prať v práčke
  • obľúbený český matrac Tropico s osvedčenou konštrukciou. 15 rokov úspešne na trhu

Detail matraca

Šárka Matrace

Kolos Bio Ecology

  • je to väčšia investícia, ale tento model v kombinácii s chráničom matraca vydrží vášmu dieťaťu až do maturity.
  • prateľný poťah s prírodnými vláknami - odolný biely poťah Tencel s prírodnými vláknami
  • Technológia Thermo&Air Control - špeciálny ventilačný systém poťahu dokonale spolupracuje s jadrom matraca. Pomáha udržiavať lôžko suché a hygienicky čisté.

Detail matraca

Kolos Bio Matrace

Súvisiace články:

Ako si vybrať správny matrac

Poznáte materiály matracov?