Otestujte kvalitu a vhodnosť matraca na zariadení ERGO CHECK X-Senzor®

Technika pokročila aj v oblasti výskumu spánku - senzorická tlaková deka & softvér pomáha vybrať vhodný matrac. Túto jedinečnú možnosť máte teraz aj Vy! Vyskúšajte unikátny prístroj ERGO CHECK X-Senzor®, ktorý za pomoci špeciálneho softvéru dokáže vyhodnotiť vhodnosť či nevhodnosť matrac pre daného užívateľa. Vyberte si správne - ERGO CHECK Vám ukáže, ktorý matrac je pre vás najvhodnejší.

Ergo Check je špeciálna podložka so stovkami individuálnych senzorov (optických vlákien), ktoré merajú tlak na matrac vzniknutý v polohe na chrbte aj na boku. Lekárske štúdie preukázali, že v oblastiach, kde protitlak matraca prekračuje tlak krvi v kapilárach, je spôsobená bolesť vo svaloch a brnenie v končatinách. To sa prejavuje rannou stuhnutosťou svalov pozdĺž chrbtice, bolesťami hlavy, ramien, bedrovej a krížovej chrbtice a samozrejme pocitom rannej únavy a nedokonalého odpočinku.Najväčší tlak na matrac a spätne aj tlak na telo je v oblasti zadku, bedrovej a krížovej chrbtice a v oblasti lopatiek. V polohe na boku je to predovšetkým oblasť zadku a ramenného kĺbu, zaťažená plocha je menšia a preto vzniká väčší tlak.

Získané informácie z tlakovej senzorickej deky sú prostredníctvom WiFi prenesené do PC, kde originálny softvér vyhodnotí vhodnosť testovaného matraca pre Vás. Samozrejme že vyhodnocujeme aj to, či používateľ trávi dlhší čas v polohe na chrbte alebo na boku. Ani v najzaťaženejších oblastiach by však tlak nemal presiahnuť povolenú hranicu (matrac nesmie byť príliš tuhý v závislosti od hmotnosti užívateľa, aby dochádzalo k riadnemu prekrvovanie tela).

Ergo Check prenáša vzniknutý tlak na matrac pomocou farebného diagramu. '' Veľmi zjednodušene sa dá zobrazenie popísať: tmavé farby (modrá a zelená) znázorňujú mierny tlak a väčšiu vhodnosť pre daného užívateľa. Ak diagram obsahuje v kritických tlakových bodoch a okolí iba červenú farbu, nie je tento matrac pre daného užívateľa už vhodný.